Шампионките от Марица (Пловдив) се доближиха на само една победа от рекордната си 10-та поредна титла в първенството. Маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:0 (25:19, 25:23, 25:15) гейма във втория мач от финалния плейоф за титлата в Национална волейболна лига Демакс. Двубоят се игра в зала Сила при сериозен зрителски интерес и страхотна атмосфера подобаваща финал.

Маричанки стартираха ударно и поведоха с 6:2 точки. Стигна се до 16:11 за момичетата на Борислав Крачанов. След успешна атака на Ива Дудова шампионките взеха първата част с 25:19.

Във втората част ЦСКА поведе с 4:0. Пловдивчанки успяха да изравнят при 8:8. Гостите от София поведоха с три точки при 14:11, но Марица обърна резултата в своя полза и поведе с 19:17. След успешна блокада на Борислава Съйкова шампионките взеха втората част с 25:23.

Жълто-сините поведоха с 4:1, стигна се до 17:12, а мачът завърши след 25:15.

Така Марица поведе с 2:0 победи в битката за титлата и е на само един успех от титлата.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 16 точки, а Добрина Христоскова добави 15 точки, Борислав Съйкова се отчете с 9 точки.

Три волейболистки на ЦСКА станаха най-резултатни с по 10 точки – Емилета Рачева, Александра Костадинова и Александра Съйкова.

Третият сблъсък от финалния плейоф е в неделя – 21 април, от 18:00  часа в зала "Христо Ботев" в София и при победа Марица ще спечели 10-та поредна титла в НВЛ Демакс.