Академик победи  Ямбол  със 74:72 в среща от Втората шестица в Sesame Национална баскетболна лига / National Basketball League. Двубоят се игра в зала "Сила" и беше първо домакинство на пловдивчани от повече от месец.
Преди началото на двубоя Томислав Минков беше награден за най-полезен играч на Академик за месец март. Той получи часовник от нашите партньори от watch24.bg.
Първата четвърт завърши при 29:19 за Академик. Ямбол взе втората четвърт с 19:14, а на полувремето резултатът беше 43:38 за Академик.
Третата четвърт завърши при 18:9 за Ямбол. Последната четвърт беше изключително драматична и завърши при 22:16 за Академик и пловдивчани победиха със 74:72.
Най-резултатен за Академик стана Ренел Къмингс с 18 точки, а той беше обявен и за играч на мача. 15 точки добави Филип Хенри, а с 11 се отчетоха Николай Маринов и Томислав Минков.
За Ямбол най-резултатен стана Иван Лилов с 24 точки.
Следващият мач на Академик е ново домакинство на 19 април срещу Миньор.